تبلیغات
:: دانلود رایگان نرم افزارهای کامپیوتر ؛ موبایل و هرچی که فکرش رو بکنی - قضیه ریدمان ::
 
 
Welcome To My Site
 
   
   
Set Homepage | Add To Favorite
 

 
اضافهحذف

 
 
   
 
 
 
  منوی اصلی  
 

صفحه ی اصلی
 تماس سریع با مدیریت
 پست الکترونیک مدیر

 
  آرشیو  
  »  شهریور 1387 (1)
»  تیر 1387 (1)
»  خرداد 1387 (1)
»  اسفند 1386 (1)
»  بهمن 1386 (1)
»  دی 1386 (1)
»  آبان 1386 (3)
»  شهریور 1386 (1)
»  مرداد 1386 (2)
 
  موضوعات  
   
  آمار سایت  
  امروز :
بازدید های امروز :
بازدید های دیروز :
كل بازدیدها :
كل مطالب :
كل نظرات :
ایجاد صفحه : - ثانیه

   

 

:: قضیه ریدمان
 عمومی ,
   

سلام  دوستان این مطلب را من از وبلاگ -پسر همسایه- کش رفتم  امید وارم که خوشتان بییاید

بحث علمی روز در شاخه مکانیک سیالات قضیه ایست به نام"قضیه ریدمان". نتایجی که از این قضیه حاصل میشه کاربرد و اهمیت فراوانی در زندگی روزمره ما داره.طبق این قضیه مقدار ریدمان به چند عامل بستگی داره:

1- معادله ریدمان

2- تاثیرات محیطی 

 " O.C۳- ضریب متغیر"

4- در پاره ای موارد بعضی شرایط تحمیلی که در جای خود بحث میشوند. 

شرح قضیه ریدمان:

اول باید به تعریف خود "ریدمان" بپردازیم تا شما از سردرگمی بیرون بیاید.به بیان ساده هرگاه در برنامه هاتون بخواهید ...... باقی در اداممه ی مطلب

سلام  دوستان این مطلب را من از وبلاگ -پسر همسایه- کش رفتم  امید وارم که خوشتان بییاید

بحث علمی روز در شاخه مکانیک سیالات قضیه ایست به نام"قضیه ریدمان". نتایجی که از این قضیه حاصل میشه کاربرد و اهمیت فراوانی در زندگی روزمره ما داره.طبق این قضیه مقدار ریدمان به چند عامل بستگی داره:

1- معادله ریدمان

2- تاثیرات محیطی 

 " O.C۳- ضریب متغیر"

4- در پاره ای موارد بعضی شرایط تحمیلی که در جای خود بحث میشوند. 

شرح قضیه ریدمان:

اول باید به تعریف خود "ریدمان" بپردازیم تا شما از سردرگمی بیرون بیاید.به بیان ساده هرگاه در برنامه هاتون بخواهید به یک چیز مشخص برسید اما در عمل نتیجه ای بگیرید که از زمین تا آسمون با برنامه تون تفاوت داشت اصطلاحا "شما ریدید به برنامه تون" و این یعنی ریدمان! مثلا اگر برنامه ریزی درسی شما بگونه ای بود که در ابتدای ترم به دوستانتون می گفتید "اگر رتبه یک یا دو مکانیک سیالات نشدم حداقل سوم می شم" و در این راه تلاش کرده باشید و قید خیلی چیزها (و افراد) رو زده باشید تا بتونید با خیال راحت تر درس بخونید و آنگاه در پایان ترم به جایی برسید که... :

"استاد ببخشید وقتتونو می گیریم.حقیقت داره که شما از اضافه کردن اون دو نمره ای که قولشو دادید منصرف شدید؟ استاد اوضاع بچه ها اصلا خوب نیست و همه به امید دو نمره شما هستند.ما همه با هم داریم مشروط میشیم.استاد... "

یا اینکه مثل بعضی ها پشت برگه امتحانتون بنویسید: " استاد متاسفانه شب قبل از امتحان میان ترم پدر بزرگم به رحمت خدا رفتند و من نتونستم به خوبی امتحان بدم.در روز امتحان پایان ترم هم من دو امتحان دیگه داشتم و فردا هم دو امتحان دیگه دارم یعنی پنج امتحان در دو روز. استاد من همه تلاشم رو کردم اما شما لطف کنید منو نندازید.استاد تو رو خدا ... "

و اینطوری مجبور بشید گدایی نمره بکنید تا از مشروط شدن جلوگیری کنید می گوییم "شما در شرایط قضیه ریدمان صدق می کنید!"

به این ترتیب ریدمان در بین دانشجویان مکانیک اتفاق افتاد و اکثر قریب به اتفاق دانشجویان با افت یک تا سه نمره ای معدلشون مواجه شدند و در این بین خیلی ها مشروط یا مردود شدند.البته ظاهرا بچه های برق و عمران دست کمی از ما ندارند و اوضاع اونا حتی بدتر از اوضاع مکانیکی هاست.حالا باید به بررسی عوامل ریدمان طبق "قضیه ریدمان" بپردازیم.باید توجه داشت که عوامل تاثیرگذار بر ریدمان در هر مورد متفاوت با مورد دیگه ست و به همین خاطر من بیشتر به شرح عوامل تاثیر گذار بر ریدمان خودم می پردازم.

 

معادله ریدمان:

با توجه به اینکه خود معادله ریدمان بسیار گسترده و پیچیده ست در اینجا برای راحتی کار صرفا بخشی از معادله ریدمان در یک مورد کاملا خاص ارائه میشه که با روش های پیچیده و فراتر از قدرت درک ریاضی دانشجویان معمولی محاسبه شده است!(یکی منو تحویل بگیره!)

این معادله از ترکیب چند معادله ساده و ابتدایی تشکیل شده با این حال حاصل ترکیب این معادلات یک نتیجه جالب در بر خواهد داشت که یکی از اصلی ترین عوامل ریدمان در مورد منه.برای دست یافتن به جواب مورد نظر از طریق معادلات زیر, کار چندان هم آسان نیست. انتخاب اینکه از چه راهی به جواب این معادلات برسید با خودتونه در واقع فقط انتخاب روش رسیدن به جواب شاید کمی سخت به نظر برسه و الا خود جواب به هیچ وجه دست نایافتنی نیست. شاید این بتونه راهنمایی خوبی باشه که این روابط در واقع یک سری توابع ریاضی هستند.(لابد مسخره ام می کنید و میگید غیب گفتی! اما باور کنید راهنمایی خوبی کردم.بعدا خودتون می فهمید که این راهنمایی بدرد کجا می خوره!)

معادله ریدمان من:

معادله ریدمان

توجه: اگر از این معادلات چیزی سر در نیاوردید و احساس گیجی می کنید خیلی به خودتون سخت نگیرید.اما اگر دقیقا به جوابی رسیدید که منظور منه اول به خودم تبریک می گم که چنین معادلاتی رو طراحی کردم و بعد هم به شما که واقعا منو به خودتون امیدوار کردید!

تاثیرات محیطی:

تاثیرات محیط بر شرایط و مسائل در بررسی هر پدیده ای غیر قابل انکار و بررسی اون اجتناب ناپذیره اما در این مورد خاص تاثیر "محیط بیگلریان" روی بچه ها خیلی بیشتر از هر مورد دیگه ایه! محیط با شیطنتها و بی خیالی هاش در شب امتحان استاتیک باعث شد بعضی از دوستان که همه حجم مطالب رو برای شب امتحان گذاشته بودند تا حدودی بی خیال درس خوندن بشن اما وقتی نمره ها اعلام شد این محیط بود که از همه بیشتر شده بود و نمره 5/15 محیط در مقابل نمره های سر مرزی من و دوستانم باعث شد تصمیم بگیریم هرطور که شده حال محیط رو بگیریم!(محیط دعا کن نبینیمت هر چند محاله! داری میای بابل حساب بانکیت رو پر کن می خوایم خالیش کنیم!) خراب شدن امتحان استاتیک قطعا مهم ترین دلیل این ریدمانه چون همه امید ما به نمره ی استاتیک بود.

 " :   O.C  ضریب متغیر"

ضریب "اوسی" در واقع مشخص کننده میزان "اسگلی" افراده(تو رو خدا نگید نمی دونید اسگل چیه!). در واقع اگر بچه ها اسگل نبودند خوندن درسی مثل استاتیک رو برای شب امتحان نمی ذاشتن (هر چند با این برنامه ریزی چاره دیگه ای نبود) و یا مثلا امتحان به اون ماستی معادلات دیفرانسیل رو خراب نمی کردن یا انقلاب رو در فاصله چهل و پنج دقیقه ای بین امتحان فیزیک 2 و انقلاب نمی خوندن! و... . البته میزان این ضریب در افراد مختلف متغیره اما با توجه به نمرات کسب شده در دروس مختلف به راحتی قابل تشخیصه.

شرایط تحمیلی:

اگر منصفانه قضاوت کنیم می بینیم مهمترین دلیل این مسائل برنامه ریزی غیر اصولی دانشکده مکانیک و گروه علوم پایه دانشگاه برای برگزاری امتحانات بوده.به برنامه دو روز آخر امتحانات توجه کنید:

*سه شنبه 8 صبح: فیزیک 2 (علوم پایه)

*سه شنبه 11 صبح: انقلاب (علوم پایه)

 سه شنبه 2 بعد از ظهر: علم مواد (مکانیک)

*چهارشنبه 8 صبح: استاتیک (مکانیک)

 چهارشنبه 11 صبح: ادبیات (علوم پایه)

 چهارشنبه 2 بعداز ظهر: انیورسال (مکانیک_مخصوص بچه های ساخت و تولید)

در بدترین شرایط مثلا یک دانشجوی مکانیک ساخت و تولید رو در نظر بگیرید که در جریان بی نظمی های انتخاب واحد مجبور بوده همه این درسها رو در یک ترم بگیره.اونوقت آیا میشه توقعی از اون بی چاره داشت؟

اوضاع من هم چندان خوب نبود. ستاره ها نشان دهنده برنامه امتحانات من در دو روز پایانی امتحاناته .اگرچه از برنامه بعضی ها سبک تر بوده اما به هر حال فشار زیادی روی من میومد و این باعث میشد به پاس شدن درسها قناعت کنم و در نهایت به اینجایی برسم که هستم!!! در حالی که تا قبل از اعلام نتایج امتحانات دو   روز پایانی خیلی ها خودشونو مدعی کسب رتبه می دونستند, حالا با اعلام نمرات, مکانیک سیالات دیگه اصلا مدعی نداره چون همه بچه ها دارن با نمرات خفن دست و پنجه نرم می کنند.

نتایج قضیه ریدمان:

نتایجی که از قضیه ریدمان بدست میاد خیلی مهم هستند:

1-  هرگز خودتونو درگیر حل معادله ریدمان نکنید.من که همه سعی خودمو کردم که در زمان امتحانات به اون فکر نکنم و بی خیالش بشم عاقبتم این شد.وای به حال شماها!!!

2-  سعی کنید هرگز تحت تاثیرات منفی عوامل "محیطی" قرار نگیرید.

3-  همواره برای پایین آوردن "ضریب اوسی" خودتون تلاش کنید.

البته وقتی شرایط تحمیلی وجود داشته باشه کاری از دستتون بر نمیاد مگر اینکه هفت جد همه مسئولین دانشگاه رو ببندید به فحش!!! خوب حداقل یه کم دلتون خنک میشه.

 

 

 

 

:: آخرین مطالب ارسالی
 مطالب مرتبط:
 

» ازداج انسان با رو بات
» Microsoft VS general motor
»
»
» فیلتر شکن ایرانی
»
» خواندن فایل های PDF با Foxit Reader
» اجرا و تبدیل فایل های بیک و بلعکس با مجموعه یRadTools
» ساخت کتاب های الکترونیک(با فرمت اجرایی) با EBook Pack Express 1.75
» قضیه ریدمان
» سورس کد
» قویترین نرم افزار آنتی فیلتر فارسی در ایران

 


:: صفحات سایت
 سایر قسمت ها:
 

 


  نویسندگان  
 
 
  لینکستان  
 

:: زیباترین قالب های وبلاگ ::
fajr-us.coo.ir
**بزرگترین آرشیو ایران**
>> IRAN CLUBS
2deh
معرفی و دانلود جدیدترین نرم افزارها

 
 

لینكدونی

 
 

 قویترین نرم افزار آنتی فیلتر (-)

 
 

نظرسنجی

 
 

نظر شما درباره وبلاگ ما چیست ؟ 
 

طراح قالب

 
 

با تشکر از سایت ایران قالب که ما را در طراحی و ساخت این قالب یاری نمودند  

بزرگترین مرجع قالب وبلاگ ایران